Konferencja TEDx po raz pierwszy w Rzeszowie!

Konferencja TEDx po raz pierwszy w Rzeszowie!

W zeszły czwartek Łukasz Bis, CEO ogólnopolskiej konferencji InternetBeta, poinformował na swoim LinkedInie, że otrzymał licencję na zorganizowanie TEDxRzeszów.

Rzeszów tym samym staje się kolejnym miastem w Polsce, w którym zostanie zorganizowane wydarzenie. Do tej pory TEDx odbyło się mi.n. w Gdańsku, Poznaniu, Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Lublinie i Białymstoku.  

Kiedy odbędzie się TEDxRzeszów?

Na oficjalnej stronie wydarzenia www.ted.com, znajdziemy informację o planowanej dacie konferencji, która przypada na czwartek 13 stycznia 2022 roku. 

Czym charakteryzują się spotkania TED i TEDx? 

TED to organizacja non-profit, która zajmuje się rozpowszechnianiem idei, zazwyczaj w formie krótkich wykładów. Prelegenci na swoje wystąpienie mają 18 minut lub mniej. Pierwsza konferencja TED miała miejsce w 1984. Podczas niej omawiano takie zagadnienia jak technologia, rozrywka i design. Do dziś podczas wydarzenia podejmuje się niemal wszystkie możliwe tematy – od nauki i biznesu po kwestie globalne – w ponad 100 językach. 
TEDx to program lokalnych wydarzeń, które łączą ludzi w celu wymiany doświadczeń podobnych do TED. Celem konferencji jest popularyzacja „idei wartych propagowania”.  Niezależnie organizowane konferencje TEDx pomagają rozpowszechniać nowe pomysły, rozwiązania, koncepcje i wizje, w społecznościach na całym świecie.

ZOBACZ TEŻ: InternetBeta – co nas czeka podczas 13. edycji? [WIDEO]

Spis treści:

Może Ci się spodobać także: