Jak zainstalować piksel Facebooka na stronie?

Jak zainstalować piksel Facebooka na stronie?

Aby zmierzyć skuteczność reklam na Facebooku, mających na celu konwersję w sklepie, należy zainstalować piksel. Często zdarza się, że w kampaniach Facebook Ads się o tym zapomina, przez co, właściciel strony błędnie myśli, że reklama nie działa. Aby uniknąć tego błędu, przygotowaliśmy samouczek, który pomoże Wam sprawnie zainstalować piksel we właściwym miejscu. 

Reklama w Internecie to nie tylko działania w mediach społecznościowych. Warto posiadać stronę docelową, na której jesteśmy w stanie opowiedzieć odbiorcy więcej o naszej firmie. Jeśli zaś prowadzimy e-commerce i równocześnie działamy w social media, warto by te działania były ze sobą połączone. Tutaj ważny jest piksel, który pozwoli nam zmierzyć efekt naszych prac.

Czym jest piksel Facebooka? 

Piksel Facebooka pomaga mierzyć skuteczność reklam na podstawie analizy działań podejmowanych przez użytkowników w witrynie. 

Do czego można wykorzystać piksel Facebooka? 

Dzięki poprawnie zainstalowanemu pikselowi, jesteśmy w stanie wyświetlać reklamę właściwym odbiorcom. Łatwo znajdziemy nowych klientów lub osoby, które odwiedziły określoną stronę lub podjęły na niej jakieś działanie. 

Piksel Facebooka pomoże nam również przy zwiększeniu sprzedaży w e-commerce. Aby to zrobić, należy skonfigurować automatyczne składanie ofert. To pomoże nam docierać do osób, które są bardziej skłonne do podjęcia działania, na którym nam zależy, np. dokonania zakupu. Ostatnią, bardzo ważna funkcją piksela jest pomiar wyników reklam. Piksel Facebooka umożliwia nam analizę tego, co się dzieje w wyniku wyświetlenia naszych reklam.

Jak zainstalować piksel Facebooka?

Zanim zaczniesz tworzyć instalować swój piksel pamiętaj, że musisz posiadać stronę docelową oraz możliwość aktualizacji kodu Twojej witryny. 

W jaki sposób stworzyć piksel Facebooka? 

Po pierwsze, przejdź do managera zadań na Facebooku. Kliknij + -> “połącz źródła danych” i kliknij w opcję “Internet”. Następnie wybierz “Piksel Facebooka” i kliknij “Połącz”. Wprowadź wybraną nazwę piksela. Ostatnim krokiem jest wprowadzenie adres URL witryny, aby sprawdzić opcje łatwej konfiguracji. Kliknij opcję Kontynuuj.

Teraz możesz dokonać instalacji piksela w swojej witrynie. 

Aby ręcznie dodać piksel, wykonaj poniższe kroki: 

  1. Przejdź do Menedżera zdarzeń. 
  2. Wybierz piksel, aby go skonfigurować. 
  3. Kliknij “Kontynuuj konfigurację piksela”. 
  4. Wybierz “Zainstaluj kod ręcznie”.
  5. Skopiuj kod.
  6. Znajdź nagłówek strony lub szablon nagłówka w CMS docelowej strony WWW.
  7. Wklej kod na dole sekcji nagłówka, tuż nad znacznikiem zamykającym nagłówek. Jak poniżej: 
  1. Wybierz “Kontynuuj”. 
  2. Dodaj zdarzenia, przy pomocy narzędzia do konfiguracji zdarzeń lub ręcznie dodaj kod do witryny.
  3. Kliknij “Gotowe”. 

Jeśli zainstalujesz podstawowy kod piksela w swojej witrynie, możesz skonfigurować zdarzenia w celu prowadzenia raportów ważnych działań, takich jak dokonanie zakupu. Aby to zrobić, zainstaluj kod ręcznie albo skorzystaj z intuicyjnego narzędzia do konfiguracji zdarzeń. Na sam koniec sprawdź poprawność działania piksela.

Spis treści:

Może Ci się spodobać także: