Jak otworzyć sklep internetowy na serwisie ogłoszeniowym?

Jak otworzyć sklep internetowy na serwisie ogłoszeniowym?

Obecnie zakupy przeniosły się już do internetu, ludzie znacznie chętniej kupują online. Pandemia spowodowała, że z pomocą internetu zaczęliśmy zamawiać nawet artykuły spożywcze, owoce i warzywa. Teraz jeśli przedsiębiorcy chcą liczyć na zysk, muszą prowadzić e-sklep. Dziś wyjaśniamy, jak otworzyć sklep internetowy w serwisie ogłoszeniowym.

Jak założyć sklep internetowy?

Pierwsze co trzeba zrobić przy otwieraniu własnego sklepu internetowego, czy jakiegokolwiek innego biznesu, to zarejestrowanie firmy i dobranie numeru PKD. Potem możemy skupić się na kupowaniu domeny i serwera, na którym uruchomimy naszą stronę. Oprogramowanie przygotowane do sprzedaży najczęściej można kupić razem z hostingiem. Nasz e-sklep w tym momencie już działa, potrzeba tylko konfiguracji. Następnie można zacząć wprowadzać produkty do bazy. Należy jednak pamiętać, że aby sklep był w pełni legalny, trzeba utworzyć regulamin i określić politykę danych osobowych.

Jak założyć sklep internetowy na serwisie ogłoszeniowym?

Zakładanie sklepu internetowego wymaga od nas dużej wiedzy, jeśli jej nie mamy, często musimy zatrudnić webmastera, który przygotuje dla nas stronę i prawnika, który sporządzi odpowiedni regulamin sklepu online. Wszelkich formalności związanych z przygotowywaniem strony da się uniknąć, wystarczy otworzyć sklep internetowy na serwisie ogłoszeniowym Sprzedajemy.pl. Największą zaletą konta firmowego na takim serwisie jest fakt, że możemy od razu wprowadzić produkty do bazy. Co więcej, czasowo pojawiają się promocje, które niosą za sobą korzyści, jeśli zdecydujemy się na konto firmowe. Aktualnie, zakładając konto firmowe, możemy otrzymać 1200 zł na start. Te pieniądze możemy przeznaczyć na kampanie reklamowe na serwisie i dotrzeć do większego grona odbiorców. Otworzenie konta biznesowego w zupełności wystarcza, by prowadzić sklep, wystarczy poświęcić 5 minut na rejestrację, potem już możemy zacząć sprzedawać produkty online.

Gdzie jeszcze można założyć sklep internetowy?

Sklep online można założyć w wielu miejscach. Sklep można założyć także na serwisie ogłoszeniowym, jak Sprzedajemy, OLX czy Allegro. Każdy z nich będzie charakteryzował się jednak innymi warunkami prowadzenia. Ponadto znajdziemy też platformy e-commerce, czyli gotowe oprogramowanie, na którym można utworzyć e-sklep, są to:

  • WooCommerce,
  • Sky-Shop,
  • Shopify,
  • Shoper,
  • PrestaShop,
  • Shoplo.

Niektóre z nich, to platformy abonamentowe, za które trzeba co miesiąc uiszczać opłatę. Co miesiąc płacimy określoną kwotę i nie musimy martwić się hostingiem, systemem czy problemami technicznymi.

Ile kosztuje sklep internetowy?

Na koszt sklepu internetowego wpływa wiele czynników. Przede wszystkim, to czy wykupiliśmy hosting i domenę, czy może jednak założyliśmy sklep firmowy na serwisie ogłoszeniowym lub platformie e-commerce, tutaj ceny również będą się wahać. Niektóre serwisy ogłoszeniowe są droższe w użytkowaniu, wymagają prowizji od zakupu, wprowadzają obowiązkową opłatę za dodanie ogłoszenia. W przypadku platform e-commerce ceną może się różnić wysokość abonamentu. Do kosztów za założenie sklepu internetowego, należy też doliczyć webmastera jeśli go zatrudniliśmy, czy prawnika, który opracował dla nas politykę prywatności i regulamin.

Założenie internetowego sklepu firmowego może generować zysk. Warto jednak zastanowić się, jaka opcja będzie najodpowiedniejsza. Czy jesteśmy w stanie na samym początku wydać tyle pieniędzy na otworzenie działalności, czy może zależy nam na szybkim zysku?

Spis treści:

Może Ci się spodobać także: