Dlaczego szybkość hostingu jest ważna?

Dlaczego szybkość hostingu jest ważna?

Prowadzenie biznesu z wykorzystaniem strony internetowej jest dzisiaj spotykane dość często. Strona ta musi jednak mieć swoje miejsce w sieci, w którym można będzie ją znaleźć. Udostępnianie takiego miejsca nazywa się hostingiem, a podstawowym wyróżnieniem wielu ofert hostingów jest między innymi szybkość.

Czy szybki hosting jest ważny?

Szybkość hostingu bezpośrednio odbija się na tym, jak odbiorca postrzega nas w internecie. Najgorszą z możliwych sytuacji może okazać się ta, kiedy nasza strona internetowa nie otworzy się, a wypełniona jest wartościowym materiałem. Do podobnego zdarzenia może dojść właśnie kiedy usługa hostingowa, z której korzystamy, nie oferuje wystarczającej prędkości i przepustowości danych.

Kiedy szybkość hostingu nie jest wystarczająca, nasze strony internetowe mogą również osiągać niższe pozycje w wyszukiwarce. Warto więc zainteresować się ofertami firm, które szybki hosting uznają za rzecz ważną. Przykładowo, szybki hosting ma w swojej ofercie seohost.pl, który wykorzystuje technologię SSD NVMe, zapewniającą większą przepustowość danych niż standard SSD czy HDD.

Decydując się na przeniesienie lub zupełnie nową usługę, warto zwrócić uwagę na rozwiązania technologiczne, którymi posługuje się dana firma. Szybkość hostingu jest ważna dla dobrej komunikacji i widoczności w sieci, więc tym bardziej warto dokładnie przyjrzeć się ofertą różnych dostawców i wybrać tę najbardziej odpowiednią.

Jak wybrać szybki hosting?

Szybkość hostingu to kwestia, którą warto się kierować podczas wybierania nowej usługi. Powinna być ona kluczowa dla każdego, kto posiada własną stronę internetową i pragnie dla niej jak najlepiej. Prowadząc, np. własny biznes w internecie jasnym jest, że niektóre zagadnienia techniczne mogą stanowić pewną barierę. Zastanawiając się nad tym, jaki hosting wybrać, warto więc kierować się podstawowymi informacjami udostępnionymi przez dostawcę.

Przy wyborze hostingu istotne jest, aby wiedzieć, że jest to proces wymiany danych między urządzeniami. Oznacza to, że szybki hosting będzie opierał się na szybkości łącza oraz szybkości przesyłu danych. Trzy podstawowe technologie, na których opierają się serwery to standard HDD, SSD oraz SSD NVMe. Dyski SSD NVMe mogą oferować szybszy przesył danych, więc do ich należy szukać u potencjalnych dostawców.

Jak przetestować szybkość hostingu?

To, jak wybrać hosting jest sprawą istotną, ale równie ważne jest to, aby wiedzieć, jak przetestować szybkość hostingu, na który się zdecydowaliśmy. Przeprowadzenie podobnego testu jest istotne, ponieważ kiedy szybkość hostingu jest sprawą kluczową podczas wyboru usługi, warto przekonać się, czy nasza inwestycja się opłaciła.

Podstawą tego jak sprawdzić szybkość hostingu będzie postawienie strony testowej, na przykład z wykorzystaniem WordPressa. Istotne jest również to, że strona ta musi być jak najbardziej podobna do tej, której mamy zamiar używać w przyszłości. Wliczyć w to należy konkretną wersję oraz wszelkie rozszerzenia. Szybkość hostingu różni się również od zwykłej szybkości łącza, więc najlepszym rozwiązaniem na to jak przetestować szybkość hostingu będzie przeprowadzenie testów w weekend oraz w godzinach szczytu jeśli chodzi o ruch w internecie.

Tak więc zastanawiając się, dlaczego szybkość hostingu jest ważna dla strony internetowej, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że zależy od niej dobra widoczność naszych treści. Dodatkowo to, jak wybrać szybki hosting nie wymaga znajomości pełnej wiedzy z tego zakresu. Wystarczy przyswoić podstawowe informacje w kwestii rodzajów dysków stosowanych w serwerach. Po samej decyzji warto natomiast przetestować szybkość hostingu, aby mieć pewność, że podjęta decyzja była słuszna.

Spis treści:

Może Ci się spodobać także: