Agencja Allegro Ads Partner +

Agencja Allegro Ads Partner +

Allegro staje się coraz popularniejsze. Największa polska platforma e-commerce zawiera obecnie ok. 200 mln ofert. W związku z tak ogromną konkurencją, walka o klienta okazuje się naprawdę trudna. Co zrobić, aby oferty były widoczne dla kupujących? Najlepiej stworzyć efektywną kampanię reklamową z pomocą wyspecjalizowanej agencji Allegro Ads Partner +.

Allegro Ads – co to jest?

Allegro Ads to system reklamowy Allegro, która umożliwia odpłatne promowanie ofert. Nie tylko pozwala na umieszczanie aukcji w widocznych miejscach serwisu, ale również w wynikach wyszukiwania Google, a nawet na Facebooku. To jednak nie wszystko. W ramach Allegro Ads możesz skorzystać z takich form reklamy jak: oferta sponsorowana, reklama graficzna, reklama zewnętrzna (Allegro Ads Network) oraz reklama Ads4Brands. Każda opcja pozwala na osiągnięcie innych celów biznesowych. Reklamy Allegro pomogą Ci zbudować pozycję lidera w danym obszarze, ułatwią wprowadzenie nowej oferty, a przede wszystkim, zwiększą Twoją sprzedaż i zyski.

Partner Allegro Ads

Wraz z rozwojem Allegro wzrósł stopień skomplikowania prowadzonych kampanii reklamowych. Allegro Ads jest stosunkowo nowym systemem, którego algorytmy nadal się zmieniają, co czyni go nadal dość trudnym w obsłudze dla laików. Na szczęście, serwis postanowił wyjść naprzeciw swoim użytkownikom, tworząc program Allegro Ads Partner.

W ramach tego programu profesjonalne agencje marketingowe przejmują część odpowiedzialności sprzedających i w ich imieniu prowadzą kampanie Allegro Ads. Aby zostać partnerem Allegro, należy spełniać restrykcyjne wymogi platformy i przejść odpowiednie szkolenia. Potwierdzeniem zdobytych umiejętności jest zdobycie certyfikatu Allegro Ads Partner.

Istnieją trzy poziomy certyfikacji Allegro Ads. Wyższe nadawane są agencjom, które mogą pochwalić się dość pokaźnym portfolio klientów i skutecznością w tworzeniu wysokobudżetowych kampanii. Nawiązując współpracę z partnerem Allegro Ads, możesz być więc pewien realizacji założonych celów biznesowych.

Korzyści wynikające z korzystania z usług partnera Allegro Ads +:

  • Innowacyjność – partnerzy Allegro Ads testują w pierwszej kolejności nowe narzędzia i rozwiązania reklamowe, jeszcze przed ich oficjalnym wprowadzeniem do systemu
  • Bezpieczeństwo – agencje Allegro Ads korzystają z oficjalnego wsparcia Allegro, co w znacznym stopniu minimalizuje ryzyko popełnienia błędów
  • Zasoby czasowe – dzięki współpracy z partnerem Allegro Ads, zaoszczędzisz wiele czasu. Uwolnione w ten sposób zasoby pozwolą Ci skupić się na rozwoju biznesu w większym zakresie

Statusy uczestników programu Allegro Ads

  1. Uczestnik Programu – agencje o takim statusie pozyskują klientów spośród użytkowników Allegro oraz aktywnie prowadzą ich kampanie reklamowe
  2. Allegro Ads Partner – ten status świadczy o prowadzeniu kampanii dla określonej liczby sprzedających na Allegro oraz operowaniu budżetem kwartalnym, który wynosi co najmniej 20 tys. zł brutto
  3. Allegro Ads Partner +  – to najwyższy status, jaki może otrzymać uczestnik programu. Odznaczone tym tytułem agencje reklamowe aktywnie prowadzą przynajmniej 2 rodzaje kampanii Allegro Ads, a ich wydatki kwartalne wynoszą minimum 100 tys. zł brutto

Jak sprawdzić, jaki status posiada dana agencja marketingowa?

Zanim nawiążesz współpracę z agencją marketingową, koniecznie dowiedz się, czy jest uczestnikiem programu Allegro Ads. Możesz się o tym przekonać, sprawdzając, czy posiada autentyczny certyfikat. W tym celu wejdź na tę stronę i wyszukaj na liście nazwę danej agencji. Jeśli nie masz jeszcze na oku żadnego partnera, dzięki udostępnionej liście z łatwością wybierzesz agencję reklamową, która będzie zgodna z Twoimi preferencjami.

Dlaczego nie warto samemu tworzyć kampanii Allegro Ads?

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sam stworzył kampanię reklamową swojego sklepu Allegro. Jednak brak wiedzy i doświadczenia może zakończyć się przepaleniem budżetu. Pamiętaj, że najlepszym wskaźnikiem efektywności kampanii reklamowych na Allegro jest zwrot z inwestycji. To, że kampania przysporzyła wiele wejść na stronę oferty, a nawet konwersji, wcale nie oznacza, że jest udana. Oceniając działania marketingowe, należy więc brać pod uwagę nie tylko spójność akcji z wyznaczonym celem, ale przede wszystkim wysokość poniesionych kosztów.

Cóż z tego, że sprzedałeś 5 przedmiotów, skoro wydałeś 1000 zł żeby to osiągnąć? W przypadku produktów, których cena wynosi kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych rezultat nie wydaje się zbyt zadowalający. Właśnie dlatego warto zainwestować w pomoc specjalistów, którzy nie tylko zwiększą Twoją sprzedaż, ale zrobią to w taki sposób, żebyś jak najwięcej na tym zyskał. Nasi specjaliści Allegro Ads potrafią osiągać zwroty, które wynoszą nawet kilkadziesiąt złotych!

Osiąganie tak spektakularnych efektów możliwe jest tylko dzięki wieloletniej praktyce i korzystaniu z profesjonalnych narzędzi, które często okazują się zbyt drogie dla jednostkowego sprzedającego. Tylko doświadczenie i bezpośrednio wynikająca z niego wiedza, pozwalają osiągnąć zamierzone cele. Wybierając agencję Allegro do współpracy, koniecznie zapoznaj się z jej portfolio. Duża liczba case study pozwoli Ci oszacować skuteczność i profesjonalizm zatrudnionych w niej specjalistów.

Podczas korzystania z usług firmy marketingowej równie ważny jest poziom współpracy. Nie pozwalaj na pozostawienie kampani samej sobie. Dobre agencje na bieżąco monitorują prowadzone akcje promocyjne za pomocą dedykowanych narzędzi (np. Trade Watch, Trade Analytics). Takie podejście pozwala im błyskawicznie reagować w przypadku wystąpienia jakiejkolwiek zmiany.

Jaką agencję wybrać?

Najlepiej taką, która posiada najwyższy stopień certyfikacji Allegro Ads Partner +. Wybierając ją z umieszczonej na Allegro listy, zwróć uwagę na zakres specjalizacji danej firmy. Warto nawiązać współpracę z agencją, która specjalizuje się nie tylko w tworzeniu kampanii Allegro Ads, ale również w kompleksowej obsłudze sklepów Allegro.

Dlaczego? Taka agencja zna więcej trików, które mogą wpłynąć na zwiększenie sprzedaży. Czasem dokonanie kilku organicznych zmian na koncie, może sprawić, że kampania będzie znacznie bardziej efektywna. Jedną z agencji, która wypracowała całkowicie unikalne techniki maksymalizacji sprzedaży na Allegro jest Pirk Spark.

Jesteśmy jedną z trzech pierwszych agencji, które otrzymały prestiżowy certyfikat Allegro Ads Partner +. Nasi eksperci Allegro Ads posiadają ogromne doświadczenie w zarządzaniu sklepami z różnych branż. W tym momencie udzielamy wsparcia ponad 100 sklepom Allegro. W naszej ofercie znajdziesz wiele unikatowych usług dedykowanych stricte działaniom Allegro. Rozliczamy się zarówno w modelu godzinowym, jak i abonamentowym, który z reguły okazuje się korzystniejszy dla naszych klientów. W ramach abonamentu oferujemy pomoc całego dedykowanego zespołu Allegro – specjalisty Allegro Ads, analityka, copywritera i grafika. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą chętnie prześlemy Ci naszą ofertę 😉

Spis treści:

Może Ci się spodobać także: