8-latek poprowadzi prelekcję na TEDx. Poznaj Prince Mashawana znanego jako SuperMash

8-latek poprowadzi prelekcję na TEDx. Poznaj Prince Mashawana znanego jako SuperMash

Prince Mashawana znany jako SuperMash, to 8-latek z RPA, który poprowadzi wykład na TEDx Sandton. Będzie to najmłodszy uczestnik TEDx w historii. Prince stał się superbohaterem, który inspiruje afrykańskie dzieci do nauki asertywności. Prelekcja SuperMasha nosi tytuł – „Czy młodzież może zmienić świat?”.

SuperMash – czyli 8-letni superbohater z Afryki

Świat o Prince Mashawanie usłyszał po raz pierwszy w 2019 r., kiedy to stworzył on postać SuperMasha – czarnoskórego bohatera południowoafrykańskich dzieci. SuperMash koncentruje opinię publiczną na problemach, z jakimi borykają się najmłodsi mieszkańcy RPA. Superbohater uświadamia o przemocy domowej, bezdomności, dyskryminacji, nękaniu w szkole, nadużywaniu narkotyków czy alkoholu. Ponadto SuperMash inspiruje dzieci, aby te „stały się swoimi własnymi superbohaterami”. Prince pokazuje, w jaki sposób nauczyć się asertywności i brać odpowiedzialność za swoje życie, mierząc się z trudnościami. SuperMash brał również udział w kampanii mającej na celu uświadamianie zagrożenia epidemiologicznego, ale także ukazującej problemy, z jakimi borykają się dzieci w trakcie izolacji i kwarantanny.

WARTO PRZECZYTAĆ: Jak wygląda influencer marketing w branży gamedev

– Zmieniam się w SuperMash, kiedy zakładam swoją super-opaskę. Byłem prześladowany w szkole, więc rodzice zachęcali mnie, bym stał się swoim własnym superbohaterem i budował w sobie asertywność. Kiedy stałem się bardziej pewny siebie, automatycznie zacząłem inspirować inne dzieci, które przechodziły przez to samo. Zachęcam wszystkie dzieci do zostania własnymi superbohaterami.

– mówił Prince Mashawana w wywiadzie dla Bizcommunity.

8-latek z Południowej Afryki to syn aktorki Lerato Zah oraz przedsiębiorcy Collena Mashawany, którzy zachęcali Prince’a do inspirowania innych i pomogli mu wykreować postać SuperMasha. Afrykański superbohater zaczął być w swoim rodzimym kraju bardzo popularny i wokół jego postaci powstał właściwie cały model biznesowy. SuperMash doczekał się już własnych koszulek, czapek, pudełek na lunch czy plecaków. Co więcej – we współpracę z młodym bohaterem wszedł południowoafrykański wydawca komiksów – Rainbow Nation Comics, który wydał zeszyt opowiadający o losach SuperMasha. Jakby tego było mało, to Prince Mashawana do 2021 r. planuje wydać swoją pierwszą książkę – „Diary of a Superhero.

Prince Mashawana – najmłodszy uczestnik TEDx

Prince wcielający się w postać SuperMash został zaproszony przez TEDx do uczestnictwa w konferencji w Sandton (RPA) i podzielenia się swoją historią. 8-latek z Afryki ma wygłosić przemówienie, które zatytułowane jest jako „Czy młodzież może zmienić świat?”. Prince Mashawana nie zdradził zbyt wiele szczegółów, jeśli chodzi o jego prelekcję, lecz powiedział, że będzie on prezentować innych młodych ludzi i dzielić się ich niesamowitymi historiami. SuperMash będzie jednocześnie najmłodszą osobą w historii, która wygłosi mowę na TEDx. Wcześniej tytuł ten należał to Ishita Katyal pochodzącej z Indii. Ishita swoją prelekcję wygłosiła na konferencji w 2015 r. i miała wówczas 10 lat. Co ciekawe Hinduska sama nawet była organizatorką TEDx. 7 lutego 2015 r. 10-latka zorganizowała konferencję jednego z najważniejszych globalnych wydarzeń ze świata technologii i marketingu – w swojej szkole.

Wracając jednak do Prince’a, to ten, choć jest bardzo podekscytowany swoją obecnością na TEDx, nie ukrywa też zdenerwowania. SuperMash twierdzi, że mimo wszystko stresuje się nieco, mając świadomość tego, jak wiele osób będzie słuchać jego przemówienia. O tym, że wystąpi na konferencji, wie już w zasadzie każdy – jego koledzy ze szkoły, nauczyciele czy sąsiedzi. 8-latek pracuje nad swoim wykładem od kilku dni i miał już okazję zebrać pierwszy feedback od swoich przyjaciół i rodziny. Z tego, co opowiada – jak dotąd każdemu się podobało.

– Niesamowite było zobaczyć chęć wykorzystania kreatywności w celu niesienia pomocy młodym mieszkańcom RPA. SuperMash pokazuje im, jak radzić sobie z wyzwaniami życiowymi w pozytywny sposób. Jeszcze bardziej zdumiewająca była ciężka praca i poświęcenie, które Prince włożył podczas działania przy projekcie z Omphile i Phemelo Dibodu z Rainbow Nation Comics. To była inspirująca i motywująca podróż dla nas wszystkich, która naprawdę nam się podobała, i której jesteśmy niezwykle dumni.

– twierdzi Collen Mashawana, ojciec SuperMasha.


ZOBACZ TEŻ: Licencja na organizację TEDxRzeszów – jakie wymagania musiał spełnić Łukasz Bis, żeby ją zdobyć?

Spis treści:

Może Ci się spodobać także: